www.joesgarage.cz

Po více než deseti letech vyjíždí na turné legendární britská skupina Ten Years After

21. prosince zahraje i v Praze

 

Původní členové kapely Ten Years After, která působila v letech 1967-1974 a následně při reunion turné po vydání posledního studiového alba About Time (1988) v letech 1988-1991, na jehož konci kytarista a zpěvák Alvin Lee skupinu opustil, v sestavě -baskytarista Leo Lyons, klávesista Chick Churchill a bubeník Rick Lee oznámili, že vyjíždějí na turné.

Tři hudebníci k sobě pro tuto příležitost přizvali senzačního mladého talentovaného kytaristu a zpěváka jménem Joe Gooch (nar.1977 v Londýně). "Od nového kytaristy si slibujeme novou energii a nadšení, které nám umožní zahrát fanouškům jak staré osvědčené hity, tak složit v blízké budoucnosti nový materiál", komentují odvážný krok hudebníci. Joe, ovlivněný kytarovými velikány jako jsou Jimi Hendrix, Eric Clapton, Jimmy Page, Buddy Guy, později pak i Frankem Zappou, má ve svých 25 letech za sebou účast v poměrně velkém množství avšak neznámých souborů.

Původní tři hudebníci si od změny na postu kytaristy a zpěváka mnoho slibují: "Joe je plně seznámen s předchozími úspěchy kapely, ale faktem je, že je silnou osobností, která přinese nové postupy do teamu respektovaných, legendárních muzikantů"
Světoznámých skupin, které se odvážily ke změně na postu jednoho z frontmanů, kterým Alvin Lee bezpochybně byl, není mnoho. Podobný krok učinili např.: Deep Purple výměnou Richieho Blackmoora za Steve Morse a změna se jim vyplatila.

"Alvin o našem záměru ví. Ujistili jsme ho, že dáme pozor, aby organizátoři i novináři důsledně uváděli informaci, že s kapelou namísto Alvina přijíždí Joe Gooch" tvrdí basista Leo Lyons. V rámci turné, kterým se noví Ten Years After představí na šesti koncertech v Itálii a šesti koncertech v Německu, zavítají také těsně před Vánoci do Prahy. Ten Years After budou hrát většinu původních hitů, ale rozhodně si nepřejí být oldies kapelou, která se spoléhne na uplynulé úspěchy. Informace o chystaném koncertě budou brzy vyvěšeny na stránkách spolupořádající agentury www.joesgarage.cz.

Leo Lyons - bass
Chick Churchill - keyboard
Rick Lee - drums
Joe Gooch - guitar, vocal

http://www.ten-years-after.com

We would like to thank Simon Kotek (promotion manager) for his continuing support

and Ondrej Liby for sharing his great photos with us

 

Ten Years After & Twin Dragons in Prague, Czech Republic